Suplementy adaptogeny

Redukcja stresu - suplementy adaptogeny

Adaptogeny to substancje przeciwstresowe zawarte w niektórych roślinach stosowanych głównie w systemach medycyny naturalnej takich jak Tradycyjna Medycyna Chińska, japońskiej medycyny Kampo czy hinduskiej Ajurwedy. Adaptogeny cechuje pozytywny wpływ na redukcję stresu, co przy odpowiedniej koncentracji surowca i standaryzacji sprawia, że są to wartościowe suplementy. Adaptogeny występują między innymi w takich roślinach jak: Ashwagandha, Shatavari, Holy Basil, Żeń-szeń czy Bacopa. 

Adaptogeny w walce z wolnymi rodnikami

Wszystkie rośliny kwalifikujące się jako adaptogeny odznaczają się silnym działaniem antyoksydacyjnym i przeciwwolnorodnikowym. Antyoksydanty hamują procesy utleniania w naszym organizmie. Dzieje się tak gdy w organizmie dochodzi do nadmiernego nagromadzenia wolnych rodników. Wolne rodniki inicjują uszkodzenia na poziomie komórkowym. Usuwając je pomagamy w zachowaniu zdrowia i dobrego samopoczucia na długi czas.

Adaptogeny - suplementy, lista, działanie, właściwości

Suplementy zawierające adaptogeny mogą przyczynić się do poprawy koncentracji, wydajności mózgu i pamięci. Dodatkowo redukując stres, pozytywnie wpływają na balans emocjonalny. Niektóre z nich dodają energii, witalności i przyczyniają się do szybkiej regeneracji po zmęczeniu. Warto poznać adaptogeny. Suplementy zawierające adaptogeny to: Holy Basil Plus, Ashwagandha, Shatavari, Tribulus Power, Stressnil, FocuSan.
 
 
 
Dołącz do klubu Roots & Fruits - Dopilnujemy, żeby informacje o naszych najnowszych, niesamowitych produktach docierały do Ciebie zawsze na czas.
Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl